Workshop Aktivity vizuality & LIVE VJ

V rámci projektu Artorium 2012 sa na Fakulte dramatických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici, konal workshop Aktivity Vizuality, ktorého lektorom bol Boris Vitázek (TRAKT). Študent Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, ale taktiež nadaný multimediálny tvorca edukoval postupy práce vo softvéri VVVV. Toto softvérové rozhranie je viacúčelový nástroj, ktorý je určený na manipuláciu a syntézu pohyblivého obrazu - videa a mediálneho prostredia v reálnom čase. Jeho ovládanie má potenciál otvoriť mladým multimediálnym a digitálnym umelcom nevídané možnosti. Naším cieľom bolo motivovať mladých ľudí a študentov k autorskej tvorbe za pomoci nových médií a krok-po-kroku im vysvetliť princípy takéhoto umeleckého procesu. Hlavným cieľom workshopu bolo podporiť kreatívny rozvoj účastníkov, ich aktívne zapájanie sa do tvorby v tomto programe a chuť v ňom realizovať svoje nápady a myšlienky. Súčasťou workshopu boli aj večerné projekcie na fasáde budovy Akadémie umení s názvom LIVE VJ. ako súčasť vizuálnej ukážky pre účastníkov workshopu, ale aj pre širokú verejnosť a náhodných okoloidúcich.

Za fakultu výtvarných umení AU BB (Katedra Intermédií a digitálnych médií) sa zúčastnili študenti Matúš Astrab, Zoltán Bíro, Soňa Divékyová, Simona Halečková, Dominik Janovský, Jakub Lindiš, Lukáš Matejka, Gregor Nadzam, Adriána Vančová. 

Rok: 
2012
Trvanie: 
štvrtok, 18 október, 2012 - nedeľa, 21 október, 2012
Kategória: 
Partneri: 
Boris Vitázek, Matúš Astrab, Zoltán Bíro, Soňa Divékyová, Simona Halečková, Dominik Janovský, Jakub Lindiš, Gregor Nadzam, Adriána Vančová
Lokalita: 

Back to Top