Pecha Kucha Night vol.3 Zlín

Kreatívne mimoškolské aktivity
Labyrint sveta a ráj srdca

V priestoroch legendárneho zlínskeho Domu umenia – Baťův památník – symbol kultúry a mimoriadnej baťovskej architektúry, tesne pred ďalšou etapou stavebných úprav sa konala už v poradí tretia zlínska Pecha Kucha Night.

PKN mala naplánovaný štart 25. februára 2015 (symbolicky v 20:20) a stala sa tak poslednou akciou pred rekonštrukciou budovy. Na podujatí sa predstavilo spolu 10 prezentujúcich, rôznych odborov, zameraní, i spôsobov prejavu. Na zlínskej PKN prezentovali HRA U13 – Pavel Novák a Michal Ščuglík (CZ), PUOJD – Michaela Bednárová (SK), Andrii Konontsev (Krym), Tereza Damcová (CZ), Zlínský nočník (CZ), Radek Petříček (CZ), Jana Janíková (CZ), Roman Šedina (CZ), Dalibor Stříbný (CZ). Medzi nimi mal svoje zastúpenie aj TRAKT, ktorý odprezentovala dvojica zakladateľov združenia Mgr. art Lukáš Matejka (SK) a Mgr. art Štefan Oliš (SK). Každý z účastníkov využil svoj čas prezentácie 6,40 min. vlastným štýlom. Čas prezentácie bol striktne zadefinovaný, keďže projekt PKN je medzinárodným formátom 20×20, čo znamená 20 slidov x 20 sekúnd. Zástupcovia TRAKTu sa snažili v tomto ultra krátkom čase spoločne predstaviť aktivity a projekty TRAKTu. V zhustenom prejave pred takmer 300 divákmi uviedli v krátkosti najvýznamnejšie projekty z viac ako 5 ročnej histórie.

Opäť sa prejavila dôležitosť nadväzovania kontaktov a spoluprác, ktoré v budúcnosti môžu tvoriť dôležitú sieť, ktorá pomôže k tvorbe podhubia pre kultúru a umenie. Poodchýlili sa tak v krátkej dobe opäť dvere do Zlína – mesta dizajnu, kde na každom kroku cítiť prítomnosť Baťovej univerzity a progresívneho ducha.