Park camp 9

Severus – vojak z Laugarícia
Nočná prehliadka hradu Strečno 2022
Dátum: 22/08/2022 - 27/08/2022
Rok: 2022
Mesto: Trebišov
Tagy: hrad , inštalácia , intermédia , intervencia , kemp , koncert , nové médiá , park , performancia , pod holým nebom , projekcia , študenti , súčasné umenie , svetelné umenie , terénny výskum , umenie a technológie , verejný priestor , videomapping , vizuálne umenie , výtvarné umenie , workshop
Na stahnutie: Plagát
Na stahnutie: Tlačová správa
Spolupráca:
Lukáš Matejka
Koniareň
Fond na podporu umenia
Alžbeta Bobulová
Slovenská organizácia umenia a kultúry
o. z.
Mesto Trebišov
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína
OZ ŠUM
Peter Valiska-Timečko
Miroslav Nicz
akad.mal.
Martin Marko
Marek Halász
Juliana Mrvová
Kristína Kerekešová
Adela Bradlerová
Tomáš Dunaj
Miloš Mozdík
Marion Chrtová
Andrea Laková
Šimon Kern
Desislava Hristo-Tosheva

Medzinárodný projekt Park CAMP 9 vytvára priestor a vhodné podmienky študentom, čerstvým absolventom a pedagógom vysokých umeleckých škôl na Slovensku a v zahraničí na zdokonalenie a napredovanie v oblasti súčasného umenia – intermédii a interdisciplinárnych presahov formou vzdelávacích aktivít – workshopov. Výsledným výstupom wokshopov sú vizuálne diela – intervencie vytvorené pre špecifické prostredie mestského parku v Trebišove (site-specific art) a záverečná výstava zameraná tento rok na interaktívne formy umenia, v prostredí parku, kde účastníci pracujú so stratégiami site-specific artu, performancie, public artu, konceptuálneho umenia a umenia nových médií – technológií.

V rámci výstavy sa predstavil Lukáš Matejka / TRAKT (techn. spolupráca Alžbeta Bobulová), s dielom Domov X. Domov – čas – ľudstvo – technológie – vesmír. Pomocou digitálneho videomappingu dostáva autor do kontrastu obydlie minulosti (zrúcaniny hradu Parič) a možný domov budúcnosti (vesmír).

Počas teoretickej fázy workshopu sa účastníci zdokonalili v rámci technických, technologických a softvérových postupov a súčasne sa dozvedeli o aktuálnych trendoch v danej výtvarnej oblasti. Počas praktickej fázy v spolupráci s odbornými lektormi využili nadobudnuté skúsenosti priamo v teréne parku. Edukačné laboratórium zabezpečilo priamu skúsenosť s realizáciou diela a konfrontáciu s divákom, kde účastníci načerpali nové tvorivé podnety, skúsenosti a poznatky v oblasti súčasného vizuálneho umenia. Súčasťou podujatia bola sprievodná aktivita GEO-Caching, interaktívna hra podľa GPS súradníc určená pre rodičov s deťmi.

PIATOK 26. 8. 2022 – FINISÁŽ

18:00 Vernisáž sprievodnej výstavy: Martina Chudá – Koniareň

19:00 Otvorenie výstavy PARK CAMP 9 a komentovaná prehliadka po parku s kurátorom Miroslavom Niczom

21:00 MAPPING na Hrad Parič: Lukáš Matejka a TRAKT o.z.

22:00 Hudobný solitér – Raptor Koch – Koniareň

23:30 Koniec podujatia a deinštalácia diel v exteriéri parku