Young art show 10

Festival svetla a tieňa 2017
Prevaha dobrého

Young Art Show je výstava výtvarného umenia, poskytujúca priestor pre komunikáciu a prezentáciu prác mladých, začínajúcich výtvarníkov v kúpeľnom meste Piešťany. Výstava sa koná tradične v Dome umenia. Okrem domácich umelcov na nej mali zastúpenie aj výtvarníci z Českej republiky, Poľska, Nemecka, Španielska, Rumunska, Srbska, Estónska, Ruska a Veľkej Británie.

„Našou veľkou snahou je získať si mladé publikum, oboznámiť ho so súčasným výtvarným dianím a myslením. Vzbudiť väčší záujem o dianie na Slovenskej, ale aj zahraničnej výtvarnej scéne,“ hovorí organizátor Young Art Show Martin Ševčovič.

Slávnostná finisáž výstavy sa uskutočnila v piatok 27. 10. 2017 o 19:00 vo Veľkej sále Domu umenia Piešťany. Na módnej prehliadke počas finisáže predviedli svoje kolekcie módni dizajnéri Petra Kovacs, Tatiana Ďurkovová, Adela Babinská, Valéria Kršiaková, a Ondrej Forus. Program bol obohatený vystúpením klaviristu Jána Raua a rappera Vladisa. Počas finisáže mohli návštevníci ochutnať špeciality z dielne študentov Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera. Projekcie a video zabezpečil TRAKT v zložení Matúš Krajčo, Alexej Zavodnov a Lukáš Matejka.