Park camp 6

Beast Porto
Tfilos Un Nigunim
Dátum: 17/08/2019 - 17/08/2019
Rok: 2019
Mesto: Trebišov
Tagy: kemp , park , pod holým nebom , svetelné umenie , verejný priestor , videoart , videomapping , VJ , workshop
Na stahnutie: Plagát
Na stahnutie: Plagát 2
Na stahnutie: Mapa
Spolupráca:
Lukáš Matejka
Koniareň
Fond na podporu umenia
DIG gallery
Súkromné: Jakub Michalička
Miroslav Nicz
Rišo Kitta
Martin Kudla
Peter Králik
Vladimíra Weiss
Peter Valiska-Timečko
Maroš Štuller
Filip Jurkovič

Workshop Park CAMP je v poradí šiesty ročník, ktorý sa aktuálne sústreďuje na tému landart & videoart. Projekt z dielne Koniareň /priestor pre súčasné umenie/ prinesie umenie vo verejnom priestore do mestského parku v Trebišove v spolupráci s Múzeom a Kultúrnym centrom južného Zemplína v Trebišove.

Zámerom projektu je vytvoriť priestor a vhodné podmienky študentom a čerstvým absolventom vysokých umeleckých škôl na Slovensku (VŠVU v Bratislave, AU v Banskej Bystrici, TU FU v Košiciach) pre účely zdokonalenia a napredovania v oblasti súčasného umenia, nových médií a intermédií. Projekt je zameraný na priblíženie kultúrneho centra do prírodného prostredia trebišovského parku formou sociálnych intervencií, kde účastníci okrem land artu & video artu môžu pracovať so stratégiami site-specific artu, performancie, sound artu, public artu, konceptuálneho umenia a umenia nových médií – technológií.

Dôležitým aspektom celého podujatia bude záverečná prezentácia projektu v galérii Koniareň a priamo v mestskom parku v Trebišove, kde počas víkendu mestský park ožije vďaka vytvoreným dielam jednotlivých zúčastnených umelcov. V rámci projektu sa predstaví Lukáš Matejka (TRAKT) s novým videoartom – videomappingom priamo na fasáde Kaštieľa v Trebišove.