Extrakt festival

Medzinárodný deň Rómov
Posprejovaný Župný dom
Dátum: 06/06/2017 - 06/06/2017
Rok: 2017
Mesto: Banská Bystrica
Tagy: festival , hudba , koncert , projekcia , súčasný tanec , zvukové umenie
Na stahnutie: Plagát exTRAKT festival
Spolupráca:
Akadémia umení
Fond na podporu umenia
Mesto Banská Bystrica
Lucia Devečková
Richard Bolčo
Ján Fiala
Štefan Szabó
Michaela Turcerová
Dávid Petráš
Jan Ančic
Zamatové pazúry
Petr Ochvat

Večer krátkych koncertov experimentálnej hudby, v podaní mladých slovenských hudobníkov a umelcov spojených s presahmi do výtvarnej digitálnej projekcie a súčasným tancom.

účinkujúci:

JÁN FIALA, ŠTEFAN SZABÓ, MICHAELA TURCEROVÁ
DÁVID PETRÁŠ
JAAN
ZAMATOVÉ PAZÚRY + PETR OCHVAT


6. júna 2017 o 18:00 v Robotníckom dome v Banskej Bystrici.


Chceš vedieť viac prihlás sa na našu Facebook udalosť.


Novovznikajúca platforma v odbore experimentálnej hudby a jej presahov s názvom EXTRAKT FESTIVAL ponúka možnosť na autorskú realizáciu hudobníkom a umelcom pôsobiacim na slovenskej scéne. Jedným zo zámerov festivalu je integrovať novorekonštruované priestory Robotníckeho domu v Banskej Bystrici do lokálnej – mestskej a zároveň celoslovenskej umeleckej komunity a rozšíriť povedomie o týchto priestoroch širokej verejnosti.

Tvoríme úzku spoluprácu s Akadémiou umení v Banskej Bystrici a zapájame študentov do programu, kde im poskytujeme príležitosť na osobný kontakt s profesionálnou scénou experimentálnej hudby, prípadnej participácie na projekte a možnosťou budúceho profesijného kreatívneho rozvoja. Výstupom festivalu bude séria koncertných vystúpení v priebehu jedného večera. Cieľovými skupinami sú kreatívni ľudia pohybujúci sa v umeleckých komunitách, umelci, študenti stredných a vysokých škôl a široká verejnosť. Podujatie sa uskutoční v rámci 20. výročia Akadémie umení v Banskej Bystrici.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.