TEDx Trenčín – V ríši divov

Videomapping v Gelnici
Young art show 8

Sobotné jesenné ráno 3. októbra 2015 na Trenčianskom hrade bolo slnečné a živé. Otváral sa tam totiž druhý ročník prestížnej konferencie TEDx Trenčín a TRAKT bol pri tom. Hlavným programom boli prednášky 13 rečníkov z oblasti umenia, vedy, psychológie, technológie a dizajnu. Výborná atmosféra na chvíľu vytvorila spoločenstvo viac ako stovky ľudí, ktorí boli do jedného nabití pozitívnou energiou.

K tomu, aby bola atmosféra na Trenčianskom hrade dokonalá sa zapojili členovia TRAKTu s interaktívnou inštaláciou Happy audio, ktorá mala už svoju tretiu reprízu. Ľudia si tak opäť mohli vyskúšať, aké je to zahrať na zelenine a ovocí. Inštalácia opäť prilákala zvedavcov, ktorí skúšali udať vlastný rytmus, či vytvoriť jednoduchú melódiu. Čo bolo však dôležitejšie, podarilo sa hlavne navodiť dobrú náladu a úsmev na tvári.

Kto mal chuť sa po sedení na prednáškach trochu rozhýbať, mal možnosť zacvičiť si Nórsky Gepark pod vedením dvojičiek Enrica a Andreasa Burikovcov a Mateja Koťana. Minimalistické cvičenie na polienkach pod zastrešením TRAKTu rozhýbalo stuhnuté končatiny a zahrialo nielen na tele, ale aj na duši. Pri balansovaní na polienkach sa vylúčilo množstvo endorfínov a mohlo sa pokračovať v programe až do večerných hodín.

Členovia TRAKTu sa okrem týchto sprievodných aktivít podieľali na videodokumentácií celého eventu. Latka tohto podujatia bola nasadená skutočne vysoko. Inšpiratívne prednášky, množstvo sprievodných aktivít, gurmánske lahôdky v krásnom prostredí a úžasnom počasí udali trend TEDx aj do budúcnosti. Veríme, že TRAKT sa stane súčasťou skvelého tímu, ktorý toto jedinečné podujatie organizuje.