Santa Lucia

Fotosúťaž HoryZonty 2017
Na vlastných nohách 3

Santa Lucia je penzión na lodi, ktorý sa zasekol v slučke času. Jeho dvaja obyvatelia, barman Krištof a tanečníčka Tereza, čakajú v podniku na návštevníkov. Jeden zimný deň mladý ekonóm Denis zablúdi na svojom bicykli v odľahlejšej časti mesta a s vyfučanou gumou sa zrazu ocitne priamo pred Santa Luciou. Akoby zázračne je pred penziónom ceduľka „oprava kol“ a tak sa Denis ocitne v miestnosti so svetielkami, rádiom a Robom Kazíkom. Krištof mu bicykel opraví, Tereza si s ním zatancuje, podarí sa však Denisovi zo Santa Lucie dostať?

Projekt študentského filmu s názvom Santa Lucia sa zrodil na pôde Univerzity Tomáše Bati v Zlíne v októbri 2018. O scenár filmu a zároveň réžiu sa postarala mladá študentka réžie Daniela Sláviková. Produkciu filmu zabezpečil náš člen Patrik Kubizna (TRAKT).

Natáčanie filmu sa uskutočnilo v dňoch 16. – 19. 11. 2018 v centre mesta Zlín, konkrétne na lodi, ktorá sa nachádza na vodnej nádrži – Kudlovský potok. Na projekte pracovalo 17 ľudí a postprodukcia filmu bola úspešne dokončená 30. 12. 2018.

Občianske združenie TRAKT sa teší z nových projektov aj v oblasti audiovizuálnej tvorby.