Priestor 5

Kultúra pre Dolinu
Babylon
Dátum: 04/09/2021 - 04/09/2021
Rok: 2021
Mesto: Trenčín
Tagy: 3D , digitálne umenie , ekológia , festival , hudba , inštalácia , koncert , park , projekcia , verejný priestor , vizuálne umenie
Na stahnutie: Plagát
Spolupráca:
Lukáš Matejka
Štefan Oliš
Alexandra Rychtarčíková
Viktor Vilkovský
Miloš Slemo Slemenský
Priestor festival
COOLTURNE o.z.

Priestor je festival hudby, tanca, diskusií, umenia, divadla a priateľských stretnutí ľudí všetkých vekových kategórií z rôznych miest. Pomocou umenia a kultúry oživuje miesta mesta Trenčín. Tieto miesta sú buď dlhšie v zabudnutí, alebo stratili svoju primárnu funkciu. Je to platforma, ktorá prepája všeličo dobré, čo v Trenčíne, na Slovensku (a možno časom aj vo svete) máme. Podujatie, kde môžete viesť pokojný rozhovor, ale aj zažiť skvelú párty. Projekt vznikol v roku 2018. V roku 2021 na podujatí participuje aj TRAKT.

Po zotmení sme v Parku M. R. Štefánika v Trenčíne uviedli nové dielo / site-specific digitálnu inštaláciu Strom slov. Dielo otvára témy ekológie, klímy, ale aj histórie a vzťahu človeka k prírode. Inštalácia pozostáva z ozvučenej projekcie na vybranú korunu stromu, ktorá sa mení na 3D rozprávajúcu hlavu. Táto bezpohlavná tvár „avatara“ rozpráva fiktívny príbeh, ktorý má však oporu v historických udalostiach. Vzniká tak neopakovateľný zážitok s prvkami surealistického nadprirodzeného presahu.

Dielo je súčasťou KL!KR! Realizáciu výskumu podporil z verejných zdrojov formou štipendia Fond na podporu umenia. Projekt finančne podporilo mesto Trenčín – dotácia Mládež.

Fotografie: Juraj Majerský