Nočné prehliadky hradu Strečno 2019

Tfilos Un Nigunim
Komenského námestie (o)žije
Dátum: 20/07/2019 - 24/08/2019
Rok: 2019
Mesto: Strečno
Tagy: hrad , pod holým nebom , projekcia , videomapping
Spolupráca:
Lukáš Matejka
Pavol Soukal
Hrad Strečno
Považské múzeum v Žiline
Laco Sekerka

Hrad Strečno počas leta žije aj v noci a obľúbené prehliadky v neskorých hodinách lákajú stovky návštevníkov. V sobotu 20. júla 2019 a 24. augusta 2019 čaká na všetkých záujemcov mimoriadny program. Tentokrát sa môžu tešiť na napínavú rozprávku pod názvom „Srdce draka alebo ako sa Ďuro kráľom stal“, v ktorej sa prítomní dozvedia ako po mnohých nástrahách opäť raz zvíťazí láska a dobro. Prehliadka začína na javisku pri Stredovekej dedine Paseka. Príťažlivé scény budú premietané priamo na hradbách. Záverečnú projekciu na hradnej stene realizuje TRAKT. Súčasťou záverečnej scény je aj ohňová šou. Okrem toho uvidia prítomní všetky miestnosti a tajomné zákutia hradu.

„V našich nočných prehliadkach sa vždy snažíme predstaviť zaujímavé príbehy atraktívne pre všetky vekové kategórie. Prostredie tmavého hradu a živého ohňa len umocní tajomnú atmosféru. Kto príde, určite neoľutuje!“ pozýva správkyňa hradu Strečno Ing. Katarína Repáňová.

Na prehliadky je vhodné vziať si baterku a kvôli neskorému času sa neodporúčajú deťom mladším ako 8 rokov. Vstupy v oboch termínoch budú o 21.00, 22.00 a 23.00. Cena základného vstupného je 8,80 €, zľavnené vstupné bude za 4,40 €. Lístky bude možné zakúpiť prostredníctvom www.predpredaj.sk.