Poprad

V súčasnosti patrí Poprad medzi jedno z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich miest Slovenska. Nachádza sa na úpätí Vysokých Tatier, preto mu právom patrí prirovnanie „Vstupná brána do Vysokých Tatier“. Poprad ponúka široké spektrum možností trávenia voľného času. Návštevníci si môžu pozrieť centrum Popradu s múzeom a galériou, mestskú pamiatkovú rezerváciu Spišská Sobota a okúpať sa v termálnom aquaparku priamo v meste.

Mesto Poprad sa rozprestiera v Popradskej kotline, ktorá je súčasťou Podtatranskej kotliny. Zo severu ho obklopuje masív Vysokých Tatier prechádzajúci do Belianskych Tatier. Na východe sa nachádza pohorie Levočské vrchy. Na juhu zasahuje masív Kozích chrbtov a hrebene Nízkych Tatier, Hornádska kotlina a Slovenský raj.

Mesto Poprad je najväčšie mesto Spiša, druhé najväčšie mesto Prešovského samosprávneho kraja a tretie najväčšie mesto východného Slovenska a desiate najväčšie mesto na Slovensku. Kotliny patria do mierne teplej, pohoria do chladnej klimatickej oblasti.

7. júna 2021

Just ask her

Máš dostatok priestoru? Cítiš sa tu dobre? Aké je to byť stredobodom pozornosti? Čo chceš povedať? Zaujíma niekoho, čo chceš povedať? Musíš zvýšiť hlas, aby ťa […]