Lovely Experience

Hudba sveta
PamiatKAR
Dátum: 26/05/2018 - 26/05/2018
Rok: 2018
Mesto: Trnava
Tagy: 3D , animácia , digitálne umenie , DJ , hudba , námestie , verejný priestor , videomapping
Na stahnutie: Plagát LE2018
Spolupráca:
Lukáš Matejka
Lovely Experience
Ondrej Vozárik
Viktor Vilkovský

Priamo na Trojičnom námestí v Trnave sa v sobotu, 26. mája 2018, konal gigantický Lovely Experience festival. Dorazili známe mená svetového EDM ako Digitalism, pričom nechýbali ani zástupcovia domácich končín ako Inkwall, DJ EKG či Changing Faces, ktorí svoje sety odohrali priamo z balkónu Divadla Jána Palárika.

Festivalu sekundovalo aj desaťminútové premietanie – videomapping na Mestskej veži v Trnave z dielne TRAKTu. Strhujúce audiovizuálne divadlo poukázalo na mesto, ktoré bolo križovatkou obchodných ciest, vyzdvihlo prvú zmienku o Malom Ríme, oslávilo trnavské najväčšie a súčasne najstaršie opevnenie na Slovensku, ale nezabudlo sa venovať ani samotnému povýšeniu Trnavy na slobodné kráľovské mesto.

Samozrejme, do štvrtej rána nemôže byť hudba nahlas pustená na najväčšom trnavskom námestí, pred polnocou sa tak dal priestor silent disco formátu so špeciálnymi slúchadlami, ktoré ponúkali rovno dva hudobné kanály. Vybrať si si tak mohol medzi intenzívnym drum’n’bass mixom a konzervatívnejším nákladom house a popuárnej hudby.