O videomappingu na Rádiu Devín

Relácia Rádia Devín FOKUS – O výtvarnom umení (moderátor Omar Mirza) predstavila 19. februára 2014 súčasného vizuálneho umelca Lukáša Matejku, ktorý rozprával o technike videomappingu. Celý rozhovor na vypočutie nájdete TU.
 
Súčasné vizuálne umenie je pre väčšinu ľudí nepochopiteľné, nevedia si k nemu nájsť cestu a majú voči nemu veľa predsudkov. Na rozdiel od čítania a pochopenia písaného textu sa deti na škole neučia čítať umenie, preto je pre nezorientovaného diváka veľmi náročné správne ho interpretovať. Hodnotenie založené na osobnom vkuse typu „páči sa mi“ - „nepáči sa mi“ totiž už nie je postačujúce pre porozumenie súčasného umenia.
 
Nový cyklus relácie Fokus o výtvarnom umení na Rádiu Devín s moderátorom Omarom Mirzom má za cieľ zaujímavou a odľahčenou formou priblížiť širokému poslucháčskemu publiku súčasné umenie so zameraním sa najmä na slovenskú scénu. Venovať sa budeme aktuálnym témam, trendom a problémom, ďalej si predstavíme napr. vysoké umelecké školy, rôzne inštitúcie, netradičné výstavné priestory, priblížime obchod s umením, prácu zamestnancov galérií a pod. Vysielanie bude mať formu rozhovoru s hosťom z radov výtvarníkov, teoretikov umenia, kurátorov, alebo kultúrnych pracovníkov, ktorí sa danej téme venujú, či už vo svojej umeleckej, organizačnej, alebo akademickej praxi.
 

Rok: 
2014
Trvanie: 
streda, 19 február, 2014
Lokalita: 

Back to Top