Extrakt festival

Večer krátkych koncertov experimentálnej hudby, v podaní mladých slovenských hudobníkov a umelcov spojených s presahmi do výtvarnej digitálnej projekcie a súčasným tancom.

účinkujúci:

JÁN FIALA, ŠTEFAN SZABÓ, MICHAELA TURCEROVÁ
DÁVID PETRÁŠ
JAAN
ZAMATOVÉ PAZÚRY + PETR OCHVAT


6. júna 2017 o 18:00 v Robotníckom dome v Banskej Bystrici.


Chceš vedieť viac prihlás sa na našu Facebook udalosť.


Novovznikajúca platforma v odbore experimentálnej hudby a jej presahov s názvom EXTRAKT FESTIVAL ponúka možnosť na autorskú realizáciu hudobníkom a umelcom pôsobiacim na slovenskej scéne. Jedným zo zámerov festivalu je integrovať novorekonštruované priestory Robotníckeho domu v Banskej Bystrici do lokálnej - mestskej a zároveň celoslovenskej umeleckej komunity a rozšíriť povedomie o týchto priestoroch širokej verejnosti.

Tvoríme úzku spoluprácu s Akadémiou umení v Banskej Bystrici a zapájame študentov do programu, kde im poskytujeme príležitosť na osobný kontakt s profesionálnou scénou experimentálnej hudby, prípadnej participácie na projekte a možnosťou budúceho profesijného kreatívneho rozvoja. Výstupom festivalu bude séria koncertných vystúpení v priebehu jedného večera. Cieľovými skupinami sú kreatívni ľudia pohybujúci sa v umeleckých komunitách, umelci, študenti stredných a vysokých škôl a široká verejnosť. Podujatie sa uskutoční v rámci 20. výročia Akadémie umení v Banskej Bystrici.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Rok: 
2017
Trvanie: 
utorok, 6 jún, 2017
Kategória: 
Partneri: 
Lucia Devečková, Richard Bolčo, Ján Fiala, Štefan Szabó, Michaela Turcerová, Dávid Petráš, Jan Ančic, Zamatové pazúry, Petr Ochvat
Lokalita: 

Back to Top