Dúbravica

Dúbravica je obec na Slovensku v okrese Banská Bystrica. Patrí do regiónu Severné Podpoľanie. Prvá písomná zmienka je z roku 1400. Nachádza sa tu gotický kostol (s barokovou strechou veže) a ruiny renesančného kaštieľa. Obec je situovaná na brehoch dvoch riečok: Zolná a Zolnica, ktoré sa tu aj stretajú. Okolie má podhorský charakter.

Digitálny vidiek - svetlo

Snehom pokryté dedinské prostredie podpoľanskej obce Dúbravica poskytlo v termíne 3.-5. februára 2017 tvorivé "útočisko" pre päť mladých umelcov - študentov z Akadémie umení v Banskej Bystrici - Fakulty výtvarných umení - Katedry intermédii a digitálnych médii. V priestoroch bývalej miestnej škôlky, ktorú momentálne spravuje umelecká organizácia Periférne centrá vznikali autorské umelecké diela. Pod lektorským vedením Mgr. art. Lukáša Matejku, ArtD. (TRAKT) študenti počas troch dní kreovali prototypy diel na pomedzí svetelného objektu a materiálového experimentu.

Workshop luminografie

Na periférií v obci Dúbravica sa uskutočnil luminografický workshop. Tento fotografický projekt zameraný na študentov Fakulty výtvarných umení v Banskej Bystrici realizovali Periférne centrá v spolupráci s TRAKTom.

Odoberať RSS - Dúbravica

Back to Top